میکرودرم

توسط سپتامبر 24, 2016 جوانسازی پوست بدون نظر

میکرودرم

موارد استفاده دستگاه میکرودرم ابریژن جهت از بین بردن چین و چروک پوست ، رفع سوراخ های ریز پوست ، جوانسازی و شفاف سازی پوست ، از بین بردن ملاسما و تمامی لک های غیر مادرزادی پوست ، براق کنندگی و بازگشت خواص کشسانی پوست، خارج کردن جوش های سر سفید و سر سیاه از پوست .. نیز به کار برده میشود.
در این روش کل پوست با روش میکرودرم ابریژن یا میکرودرم ابریشن با یک ماده معدنی بی ضرر در تماس بوده که این ماده همان پودر اکسید آلومینیوم می باشد. این ماده با داشتن کریستال های ریز باعث شده پوست ساییده شده و بافت های مرده نیز از بین رفته و عملیات ترمیم پوست نیز فعال می گردد.

برای چه مشکلاتی میکرودرم ابریژن مفید میباشد؟

بهتر شدن تبادلات فیزیولوژی نتیجه از بین بردن ضخامت پوست میباشد و تحریک کلاژن سازی برای تقویت قوام پوست به وسیله ی تحریک فیبروبلاست ها و شکستن مقاومت پوستی جهت همکاری و موثرتر شدن داروها برای درمان پوستی نیز میباشد.جهت انجام این عمل نیاز به آمادگی قبلی نیز نمیباشد ،این عمل عارضه و درد و ناراحتی خاصی نیز ندارد تنها قرمزی مختصری بر روی پوست تا یک روزدیده خواهد شد و بعد از پایان عمل به استراحت نیاز نبوده و شخص میتواند به محل کار خود بازگشته. توسط دستگاهی جدید پودر اکسید آلومینیوم بر روی پوست صورت نیز پخش شده و از روی آن نیز دوباره مکیده میشود.
به علاوه میکرودرم ابریژن جهت بهبودی مشکلات زیر نیز استفاده میشود:

موارد استفاده میکرودرم ابریژن

میکرودرم را علاوه بر صورت جهت اصلاح بازوها ، ضایعات گردن ، پشت دست ها و برای کسانی که پوست آنها تیره است و لایه برداری شیمیایی نمی توانند انجام دهند به کار گرفته میشود. میکرودرم برای کسانی که به دنبال روشی هستند که بی عارضه بوده مناسب است. ویژگی مهم دیگر این است این عمل با فواصل زمانی کوتاه نیز قابل انجام بوده به علاوه افرادی که رنگ پوست های مختلف و بسیار تیره دارند میتوانند از این روش استفاده کنند و نتیجه مطلوب خود را نیز ببینند.

میکرودرم ابریژن برای بهبود چه مشکلاتی استفاده می شود؟

از بین بردن جوش های سر سیاه و تمیز کردن پوست : از میکرودرم ابریژن جهت از بین بردن جوش های سر سیاه که بسیار شایع میباشند میتوان استفاده نمود. کم شدن جوش های سر سیاهی که در پوست نیز وجود دارد سبب کاهش ضایعات جوش های غرور جوانی میشود و در این زمینه میتواند کمک کند.
پس از چند جلسه قوام کلی پوست نیز درمان و بهتر خواهد شد و در نتیجه پوست محکم تر وشفاف تر خواهد شد ولی باید در نظر گرفت  چروک های بسیار عمیق با این روش درمان نمیشوند.
از بین رفتن جای جوش: به وسیله ی میکرودرم جای آکنه و فرورفتگی ها ناشی از جوش ها از بین میرود و نتیجه آن  پوستی صاف و کشیده خواهد بود.
از بین رفتن لک های حاملگی: در کنار استفاده از دارو های لکه بر که توسط پزشک برای شما تجویز شده باشد، میتوان از روش میکرودرم ابریژن جهت کمرنگ کردن و محو کردن این لکه ها نیز استفاده شود.
از بین بردن خالکوبی و تاتو با میکرودرم ابریژن: تاتو و خالکوبی های بر روی بدن را میتوان با این روش از بین برد و درمان کرد.

جوان سازی پوست با میکرودرم ابریژن: این روش برای درمان انواع چروک ها از جمله سطحی و کم عمق پوست نیز مورد استفاده قرار میگیرد که فواصل درمانی بیمار توسط وضعیت بیمار میتواند متغییر باشد.

از بین بردن جای جوش (اسکار): نکته مهم در این باره این است که اسکارها نباید زیاد عمیق بوده و معمولا بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن، پزشک تعداد جلسات برای درمان را نیز مشخص خواهد کرد.

%d9%85%db%8c%da%a9%d8%b1%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%85

درمان لک های پیری : این لک ها مربوط به نور آفتاب بوده و بالا رفتن سن در پوست های روشن حاکی از به وجود آمدن این لک ها میباشد که به وسیله ی میکرودرم قابل درمان نیز میباشند.

منافذ باز پوستی و کوچک کردن آنها: منافذ باز پوست را میتوان از مشکلات مهم و عمده در بین خانم ها دانست که خوشبختانه توسط روش میکرودرم قابل درمان است بدین شکل که بعد از چند جلسه مراحل بافت سازی و محکم تر شدن  پوست انجام شده و منافذ پوستی نیز کوچک تر میشوند.

درمان ترک های پوستی: در زمان حاملگی و یا چاقی و بلوغ که ترک های پوستی به وجود می آیند از روش میکرودرم ابریژن میتوان استفاده کرد.

از بین بردن چروک گردن: میکرودرم میتواند برای درمان چروک های ناحیه گردن و ضایعاتی که شاید در این ناحیه وجود داشته باشد مورد استفاده قرار گیرد . نا گفته نماند پس از انجام میکرودرم در صورت نیاز از کرم های ضدآفتاب استفاده کرده و تا حد امکان زیر نور خورشید قرار نگیرید.

مراحل روش انجام میکرودرم ابریژن

در ابتدا پوست را از هر گونه آرایش و چربی تمیز کرده و کاملا پاک شود.
سپس توسط پزشک مربوطه بر حسب نوع پوست و ضایعه آن در قسمت های مختلف سایش انجام خواهد گرفت.
زمان انجام دادن این عمل تقریبا ۱۵ تا ۲۰ دقیقه و بسته به نظر پزشک و بیمار میتوان این عمل را هر دو هفته یا هر ماه یک بار انجاد داد.
تعداد جلسه های عمل میکرودرم ابریژن در افراد مختلف تفاوت دارد و می تواند حدودا ۸ تا ۱۰ جلسه متغییر باشد.
پس از اتمام عمل ، صورت بیمار شسته و پاک خواهد شد و بعد از آن یک کرم مانند کالامین و یا اسید دوزنگ به ناحیه سایش جهت بهبودی مالیده میشود.

میکرودرم ابریژن و مراقبت های بعد از آن

از کرم های ضدآفتاب به میزان کافی استفاده شود و در حد امکان زیر تابش مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید.
بعد از عمل، ماساژ دادن صورت و کشیدن لیف هنگام استحمام ممنوع میباشد.
بعد از میکرودرم ابریژن توصیه میشود از کرم های مرطوب کننده به شکل منظم استفاده شود.
استفاده از آب داغ  تا ۲۴ ساعت بعد از انجام عمل  ممنوع میباشد.
برای خانم ها اقداماتی مانند دکلوره نمودن ، استفاده از بند ، موم و … بعد از گذشت ۳ الی ۴ روز مجاز میباشد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر رامین انعام زاده

ارسال نظر