لیزر موهای زائد

توسط سپتامبر 22, 2016 لیزر مو زائد بدون نظر

لیزر موهای زائد

یکی از معضلاتی که ممکن است برای هر فردی پیش بیاید وجود موهای زائد است. با از بین بردن موهای زائد بی شک زیبایی و جذابیت فرد افزایش می یابد. برای از بین بردن موهای زائد افراد از روشهای مختلفی استفاده می کنند. اما بهترین و موثر ترین روش رفع موهای زائد، لیزر موهای زائد است.
شاید شما نیز در ارتباط با لیزر موهای زائد سوالاتی داشته باشید. در این مقاله بطور کامل در ارتباط با لیزر موهای زائد با شما صحبت خواهیم نمود.

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به شما کمک می کند که موهای اضافی نواحی مختلف بدنتان را برای همیشه از بین ببرید. لیزر برسطح پوست وارد می شود و در لایه های زیرین پوست نفوذ می کند و رشد موها را متوقف خواهد کرد.
در واقع لیزر با ورود به فولیکولهای مو مانع رشد آنها می شود. اما لیزر به هیچ عنوان سطح پوست را تخریب نمی کند ونمی سوزاند. در واقع لیزرهیچ ضرری به بدن فرد نمی رساند.
این روش هیچ عوارضی ندارد و تنها مانع رشد مجدد موها می شود. در طول چند جلسه شما می توانید موهای زائد خود را بطور کامل از بین ببرید و از شر موهای زائد بدن تان رها شوید.
به کمک لیزر می توانید نواحی مختلف بدن را لیزر کنید مانند:

 • ران
 • دست
 • پا
 • گردن
 • صورت
 • زیر بغل
 • اطراف صورت
 • ناحیه تناسلی

عوامل تاثیر گذار بر نتیجه ی لیزر موهای زائد

عوامل بسیاری در نتیجه ی لیزر موهای زائد موثر هستند. قدرت دستگاه لیزر موهای زائد یکی از عوامل تاثیر گذار بر نتیجه ی لیزر است اما عوامل دیگری نیز در این زمینه نقش دارند مانند:

 • رنگ مو
 • ضخامت مو
 • نوع پوست
 • تعداد جلسات درمان

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

قبل از لیزر موهای زائد باید آمادگی لازم را داشته باشید تا بتوانید به راحتی لیزر موهای زائد را انجام دهید و موهای اضافی بدنتان را ازبین ببرید. در اینجا برخی از اقدامات مهم قبل از لیزر موهای زائد را به شما توضیح خواهیم داد.
۶ هفته قبل از لیزر، از کندن موهای اضافی بدنتان بپرهیزید. می توانید به جای کندن موها از تیغ یا ژیلت استفاده کنید. اجازه دهید موها در ریشه باقی بمانند.
همچنین در این مدت بهتر است که در این مدت زمان آفتاب نگیرید و در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
اگر پوست شما تیره است بهتر است که در این زمان با استفاده از کرم های روشن کننده پوست ناحیه ی مورد نظر را روشن کنید.

روز قبل از لیزر موهای زائد

یک روز قبل از لیزر، ناحیه ی مورد نظر را بتراشید طوری که یک میلی متر از نوک مو از پوست بیرون باشد. در صورتی که تبخال دارید بهتر است که با استفاده از پماد مناسب آنرا برطرف کنید.
روز درمان
می توانید با استفاده از کرم بی حس کننده حدود یک ساعت قبل از لیزر، درد کمتری را حس کنید. اسپری های خنک کننده نیز در این مورد به شما کمک بزرگی خواهد کرد.

 

فاصله بین جلسات

فاصله ی بین جلسات لیزر به محل لیزر بستگی دارد. معمولا یک الی دو ماه بین جلسات لیزر فاصله زمانی نیاز است. البته بهتر است بدانید که میزان پاسخ دهی بدن هر فرد با فرد دیگر کاملا متفاوت است و با توجه به تراکم مو و ضخامت مو و همچنین نوع پوست فرد نتیجه متغیر خواهد بود و تعداد جلسات و فاصله زمانی بین جلسات تغییر خواهد کرد.

 

بیمار ایده آل چه فردی است؟

در واقع فردی که پوستش روشن باشد و موی مشکی و ضخیم داشته باشد، همچنین انتظاراتش واقع گرایانه باشد و اختلال هورمونی نداشته باشد یک بیمار ایده آل است.

 

اقدامات لازم در بین جلسات لیزر

قبل و در بین جلسات لیزر باید از کندن موها خودداری شود. برای از بین بردن موها در این فاصله ی زمانی می توانید از تیغ یا ژیلت کمک بگیرید.

%d9%84%db%8c%d8%b2%d8%b1-%d9%85%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b2%d8%a7%d8%a6%d8%af

 

اقدامات بعد از لیزر موهای زائد

بعد از لیزر موهای زائد نیز باید اقداماتی صورت گیرد تا نتایج ایده آل حاصل شود. اگر در محل لیزر شده ورم و یا قرمزی وجود داشت باید بر روی آن یخ گذاشته شود تا این حالت کاهش یابد. در برخی مواقع نیز ریشه ی موها دلمه می بندد که حدود ده روز طول می کشد. در این مواقع می توانید از پمادهای آنتی بیوتیک استفاده کنید.
همچنین بیمار باید از قرار گرفتن در نور مستقیم آفتاب جلوگیری کند. اگر برنز کرده اید باید صبر کنید تا پوستتان به حالت اول باز گردد و درمان را شروع کنید تا به نتایج مطلوب دست یابید.
در برخی افراد ممکن است که سابقه ی عوارض وجود داشته باشد. در این موارد باید تست انجام گیرد. بدین صورت که ابتدا ناحیه ای از بدن بیمار را لیزر می کنند و بعد از یک هفته بیمار ویزیت می شود. اگر مشکلی نبود درمان صورت می گیرد.
خانم های باردار نباید لیزر موهای زائد انجام دهند.
افرادی که موهای هورمونی دارند باید همزمان با لیزر موهای زائد از لحاظ هورمونی نیز مورد بررسی قرار گیرند.

 

چه کسانی نباید لیزر موهای زائد انجام دهند؟

افرادی که عفونت یا تبخال پوستی دارند باید ابتدا مشکلات پوستی خود را برطرف کنند و بعد اقدام به لیزر موهای زائد کنند. برخی افراد نیز پوستشان به عوامل خارجی سریع واکنش نشان می دهد، این افراد باید ابتدا با متخصصین پوست مشاوره داشته باشند.

آیا نتایج لیزر موهای زائد در جلسات مختلف متفاوت است؟

یکی از سوالاتی که ذهن افراد را مشغول کرده است متفاوت بودن نتایج لیزر در جلسات مختلف است. خیلی از افراد می گویند که نتیجه ی لیزر موهای زائد در جلسه ی اول خیلی بهتر از نتیجه ی لیزر در جلسات بعدی است. بهتر است بدانید که در جلسه اول شاهد کاهش چشمگیری در تعداد و ضخامت موها خواهید بود. اما در جلسات بعدی ۵ الی ۱۰ درصد کاهش تعداد موها و ضخامت موها مشاهده خواهد شد.
بهتر است که در روند درمان صبور باشید و درمان هایی که پزشک توصیه می کند را به خوبی انجام دهید تا به نتیجه ی مطلوب دست یابید.

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر انعام زاده

ارسال نظر