لیزر فراکشنال

لیزر فراکشنال

لیزر فراکشنال

لیزر فراکشنال روشی برای برطرف کردن جای زخم و جوش از روی پوست صورت است. همچنین از لیزر فراکشنال برای رفع افتادگی پوست صورت و گردن نیز استفاده می شود ولی لیزر فراکشنال برای  برطرف کردن خطوط و چین های پیشانی نمی تواند روش خوبی  باشد، چون علت اصلی به وجود آمدن این چروک ها  انقباض ماهیچه های زیر پوستی است. این خطوط و چین ها که بیشتر با حرکت عضلات پیشانی مشخص تر می شوند با تزریق بوتاکس تا حد بسیاری محو میشوند.

لیزر فراکشنال

آیا برای انجام لیزر فراکشنال از بی حسی استفاده می شود ؟

حس خارش و حساسیت زیاد، ناشی از لیزرفراکشنال می تواند تا حدودی برای بیمار اذیت کننده باشد. از این رو سعی می شود تا با استفاده از کرم های بی حسی موضعی و به کارگیری از دستگاه های خنک کننده حس سوزش  بیمار را به حداقل رساند.

 

لیزر فراکشنال چه اثری بر پوست می گذارد ؟

حدود ۲ هفته پس از لیزر درمانی ابتدا پوست بیمار روشن تر و درخشان تر از گذشته بنظر آمده  بعد از هر نوبت انجام لیزر بیشتر به نتیجه قابل قبول نزدیکتر خواهیم شد. میزان بهبودی در جای جوش های جوانی و اسکارهای آتروفیک بعد از چهار نوبت در حدود شست درصد است . تأثیر مطلوب درمان چین وچروک و افتادگی پوست صورت و گردن بیمار ۳ الی ۴ ماه پس از شروع درمان و یا پس از سومین نوبت درمانی مشاهده خواهد شد که دلیل آن تأخیر تولید کلاژن و الاستین به وسیله سلول های فیبروبلاست است. با این وجود می توان گفت که نتیجه مطلوب بدست آمده پایداری طولانی داشته و تا دو سال نیاز به این کار ندارید.

 

عوارض لیزر فراکشنال

انجام لیزر فراکشنال برای بیمارانی که پوست های گندمی و تیره دارند می تواند با عارضه جانبی هیپرپیگمنتاسیون و یا تیره تر شدن پوست را به دنبال داشته باشد همچنین برای جلوگیری از این احتمال پس از معاینه بیمار پوست فرد برای این روش درمانی آماده می گردد . اگربیمار از قبل سابقه ابتلا به بیماری تب خال داشته باشد، داروهای پیشگیری کننده تبخال برای بیمارتجویز می شود.

 

مراقبت های بعد از لیزر فراکشنال

پس از اتمام لیزر فراکشنال بیمار میتواند به فعالیت های روزانه بپردازد. ولی  حسایت و تورم ناحیه کار شده تا ۲ هفته باقی خواهد ماند . تا چند ساعت و یا چند روز پس از لیزر درمانی حس سوختگی پوست می تواند وجود داشته باشد . ژل ها و یا لوسیون های مناسب سوختگی برای رفع سوزش پوست میتواند مرحم باشد و توصیه می شود از لوازم آرایشی استفاده نشود. در این مدت برای کم شدن اثرات بد نور خورشید  از کرم های ضد آفتاب که فاکتور قوی تری دارند استفاده شود.

 

 

راه های ارتباطی دکتر انعام زاده متخصص پوست و مو

تلگرام دکتر انعام زاده:  @drenamzadeh

اینستاگرام دکتر انعام زاده: drenamzadeh

شماره های تماس: ۰۲۱۴۴۸۲۴۰۸۲ – ۰۹۱۲۱۳۰۴۶۵۵

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر انعام زاده متخصص پوست و مو

ارسال نظر