شوره سر

توسط دسامبر 27, 2016 مقالات بدون نظر
شوره سر

 

شوره سر

از مشکلات شایع پوست سر می توان به شوره سر اشاره کرد . شوره سر یا به اصطلاح Dandruff یک عارضه مسری نیست و در موارد ضعیف آن با استفاده از شامپوهای مخصوص ضد شوره رفع خواهد شد.اما در صورت تشدید آن چهره نا مطلوبی به فرد می دهد و همیشه از سر فرد پوسته سفید ریخته می شود  و ممکن است باعث ریزش مو و یا تضعیف ریشه موها شود.

چرا شوره سر بوجود می آید؟

خشکی یا چربی بیش از حد پوست سر:

کسانی که  پوست خشکی دارند اغلب دچار شوره سر می شوند. سرمای هوای زمستان، به همراه محیط های گرم یکی از علت های خشکی و خارش و پوسته پوسته شدن پوست سر می باشد.و همچنین پوست با چربی زیاد یکی از شایع ترین دلایل شوره بوده و نشانه آن سرخی، چربی و پوشیده شدن پوست با شوره ها و پوسته های زرد و سفید می شود. درماتیت سبوره ممکن است بر پوست سر و سایر نقاط چرب صورت همچون کناره بینی و پشت گوش تاثیر گذارد.

 

شوره سر

 

واکنش به محصولات مراقبت از پوست و مو:

ممکن است فرد به بعضی از انواع شامپو و یا سایر محصولات مراقبت از پوست و مو آلرژی داشته و پوستشان به آن واکنش نشان می دهد. نا گفته نماند شستن زیاد سر نیز می تواند باعث ابتلای فرد به شوره سر می شود.

 

درمان شوره سر چگونه صورت می پذیرد؟

شوره سر اغلب قابل کنترل است اما درمان آن نیازمند صبر و حوصله است. شستن هر روز سر با شامپو های معمولی می تواند به درمان انواع ملایم شوره کمک نماید. اگر این شامپوها در درمان شوره سر زیاد موثر نبود، می توانید با استفاده از شامپوهای مخصوص شوره سر استفاده کرد، اقدام به درمان شوره نمایید. توجه کنید که شامپوهای ضد شوره همه شبیه هم نبوده و ممکن است بعضی از آنها برای شما مناسب نباشد، اگر موقع استفاده از این شامپوها احساس خارش، سوزش و یا سرخی پوست سر شدید از آن دیگر استفاده نکنید و شامپوی دیگری انتخاب نمایید. توصیه می شود قبل ازهر اقدامی با یک متخصص پوست و مو مشاوره کنید.

 

چه کار کنیم که شوره سر نزنیم؟

 

  • استرس خود را کم کنید، استرس می تواند باعث شوره زدن سر و یا بیشترشدن آن شود.
  • مصرف اسپری های مو و ژل را کم کنید، این ها می توانند باعث چرب شدن پوست سر و مو شوند.
  • رژیم غذایی مناسب و سالم داشته باشید، از ویتامین های گروه B و چربی های مفید استفاده نمایید.

با تشکر مدیریت سایت  دکتر رامین انعام زاده متخصص پوست و مو

ارسال نظر