سوالات متداول بوتاکس

سوالات متداول تزریق بوتاکس

سوالات متداول بوتاکس

ما در مقاله زیر سعی بر این داریم به سوالاتی که در رابطه با تزریق بوتاکس  در ذهن شما ایجاد می شود ،پاسخ بدهیم تا در صورتی که شما قصد تزریق بوتاکس را دارید با آگاهی کامل برای این امر اقدام کنید.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس از نوعی باکتری ساخته می شود که با تغییر شکل آن دارویی به نام بوتاکس ساخته شده است. این دارو با نام های مختلفی تولید می شود که معروف ترین آن دیسپوت است که مورد تایید FDA می باشد.

منظور از  کاربرد بوتاکس در زمینه درمانی چیست؟

علاوه بر اینکه از بوتاکس در زمینه زیبایی و از بین بردن چین و چروک های صورت استفاده می شود امروزه در حوزه درمانی مانند درمان تعریق زیاد و یا درمان بواسیر و … مورد استفاده قرار می گیرد.

اما در حوزه زیبایی  از مهم ترین کاربردها می توان به رفع چین و چرو ک های حرکتی ،متوقف کردن پیشرفت چروک های ثابت مثلا در پیشانی، دور چشم، خط اخم، چین های دورلب و چین های چانه و گردن اشاره کرد.

سوالات متداول تزریق بوتاکس

زمان اثرگذاری بوتاکس چقدر است؟

طول مدت اثر گذاری بین چند هفته تا ده ماه است البته بعد از تزریق بوتاکس دارو شروع به تجزیه می کند  و با گذشت زمان از اثرگذاری آن کمتر می شود و در انتهای یک ماه اثر دارو از زمان شروع آن کمتر بوده و پس از ۲ ماه کمتر از اثر یک ماه پس از تزریق است.

تزریق بوتاکس در چه مواردی ممنوع است؟

بوتاکس در افراد باردار و کسانی که در دوران شیر دهی هستند  ممنوع می باشد و در صورتی که هر گونه بیماری فعال پوستی در فرد وجود دارد در ابتدا  باید بیماری پوستی درمان شود .

زمان تکرار تزریق بوتاکس چه زمانی است ؟

این امر بستگی به طول مدت اثر دارد شاید در برخی از افراد مدت ماندگاری بوتاکس کمتر از شخص دیگری باشد به این ترتیب تزریقات در فواصل کوتا ه تر  باید انجام شود.

تزریق بوتاکس را از چه سنی می توان شروع کرد؟

بوتاکس معمولا در سن بین هجده تا شصت سالگی انجام می شود  و شاید  در افراد با سن کمتر در حوزه درمانی قابل استفاده باشد.

با تشکر مدیریت سایت دکتر رامین انعام زاده متخصص پوست و مو

ارسال نظر