درمان کک و مک

توسط آوریل 20, 2017 مقالات بدون نظر
درمان-کک-ومک

درمان کک و مک

کک و مک چیست؟

به لکه هاى کوچک یک تا سه میلى مترى گرد یا بیضى شکل که  با حدود نامشخص نیز روی پوست هستند کک ومک می گوییم. درمان کک و مک روش های گوناگونی دارد .

این لکه های کوچک معمولا به رنگ های  قهوه اى روشن و تیره در پوست نمایان مى شوند،و بیشتر در مناطقى از پوست که در معرض نور آفتاب قرار مى گیرد، مثل صورت، پشت دست ها، ساعد، گردن و سینه به وجود مى آید.کک و مک بیشتر در فصل های بهار وتابستان بروز پیدا می کنند ودر فصل زمستان از بین می روند یا کم رنگ می شوند.

کک ومک محدودیت سنی ندارد و در هر سنی ممکن است به وجود آید اما بیشتر در سنین بچگى و جوانى و در افراد با پوست روشن، خصوصاً اگر موهاى قرمز داشته باشند، بروز مى کند.

درمان-کک-ومک

علت بروز کک ومک

کک و مک به علت فعال شدن سلول هاى رنگدانه ى پوست که در معرض نورخورشید هستند ایجاد مى شود و به همین دلیل، افراد مستعد باید پوشش کافى در مقابل نور آفتاب داشته باشند و به طور مرتب از کرم هاى ضدآفتاب و کلاه استفاده کنند.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که چندان کک و مک‌های صورتتان را دوست ندارید این نکته را  باید بدانید که درمان قطعی برای این کک و مک‌ها وجود ندارد و فقط می توان آنها را کم رنگ تر کنید .

درمان کک ومک

کک مک هیچ گاه به طور کامل از بین نمی رود اما اگر این لکه ها برایتان آزار دهنده است و مستعد برای کم رنگ کردن آنها تا جای ممکن هستید ،باید از تکنولوژی لیزر برای درمان استفاده کنید.

استفاده از لیزر و دستگاه های خوب و معتبر ،همچنین انتخاب پزشک مناسب که تجربه و تبحر کافی در این زمینه داشته باشد می تواند کمک شایانی در این زمینه داشته باشد.برای درمان با روش لیزر کاملا بی خطر است فقط ممکن است  به دلیل آنکه لیزر سطح پوست را می سوزاند ، در روز های اول پوستتان کمی ملتهب شود.

با تشکر مدیریت سایت دکتر رامین انعام زاده متخصص پوست

ارسال نظر