جوش سر سیاه

توسط فوریه 7, 2017 مقالات بدون نظر
درمان جوش سرسیاه

جوش سر سیاه

جوش هایی که بر روی صورت به وجود می آید بر روی زیبایی تاثیر گذار هستند اما بهتر است در رابطه با اینکه چرا جوش های سر سیاه به وجود می آیند و راه هایی برای  پیشگیری و از  بین بردن آنها  اطلاعاتی را به دست آوردید.

جوش سر سیاه چیست؟

دانه های سیاهی که به آنها کومدون های پوستی نیز گفته می شود به دلیل رسوب بیش از اندازه چربی بر  روی سطح پوست به وجود می آید. زمانی که  سلول‌های مرده پوست  اطراف ریشه مو در نزدیک به سطح پوست تجمع می‌کنند، دانه‌های سرسیاه تشکیل و به تدریج  بر اثر تماس با هوا سفت  می‌شوند.علت به وجود آنها به دلایل مختلفی بستگی دارد که در زیر عنوان می شود :

  • تولید چربی بیش از حد طبیعی در پوست
  • ترشح بیش از حد هورمون‌های مردانه (آندروژن‌ها)
  • استفاده از محصولات آرایشی متفاوت و ترکیب آنها با چربی پوست
  • رطوبت و آلاینده‌های زیست‌محیطی
  • استرس
  • آلرژی

درمان جوش سرسیاه

روش‌های پیشگیری از ایجاد جوش

در فرآیند به وجود آمدن جوش های سرپوستی روزنه های پوستی مسدود می شود بنابراین تمیز کردن صحیح پوست در پیشگیری از ایجاد آنها موثر است. خانم ها باید توجه داشته باشند که هیچ گاه با صورت آرایش دار به خواب نروند و پوست خود را مواد بهداشتی مناسب تمیز کنند.البته تمیز کردن پوست هم باید تعادل داشته باشد زیرا تمیز کردن بیش از حد پوست (بیشتر از روزی دوبار) باعث می شود پوست تحریک شده و منجر به  ترشح بیش از حد چربی و تشدید جوش های سرسیاه می‌شود.

درمان جوش های سر سیاه

بهتر است که با متخصص پوست مراجعه کنید تا برای شما یک صابون و پاک کننده ملایم تجویز کند که باعث می شود سلول‌های مرده از روی پوست برداشته شود. در صورتی که با داروهای موضعی جوش ها از بین نرود ممکن است پزشک درمان هایی مانند لایه برداری، میکرودرم ابریژن ،لیزر و … را تجویز دهد.

در روش میکرودرم ابریژن موادی که در ابتدای کار بر روی پوست شما گذاشته می شود باعث می شود منافذ پوست باز شود و مواد چربی در جوش های شما به سمت بیرون هدایت شوند. پیشنهاد می شود کمتر جوش های خود را دستکاری کنید و  اگر می خواهید پوست تان به درستی تمیز شود این کار را به یک متخصص پوست بسپارید تا پوست شما به وسیله پیلینگ تمیز شود

با تشکر مدیریت سایت دکتر رامین انعام زاده متخصص پوست و مو

 

 

ارسال نظر